O Nergalu już pisałem parę razy. Teraz jednak nie będzie bezpośrednio o nim, chociaż jego osoba posłuży za punkt wyjścia do konkretnego tematu. Każdy bowiem wie, że Nergal jest szatanowcem, wrogiem Kościoła i ma zły wpływ na ludzi, bo propaguje wolne myślenie, stawianie pytań. W dodatku czci Szatana i jest wrogiem Kościoła. Mało tego, jest jurorem w programie The Voice Of Polad i tam też czci Szatana i jest wrogiem kościoła. Do tego czci Szatana i jest wrogiem Kościoła. No, ale!

Rozchodzi się o to, że program telewizyjny TVOP żeby funkcjonować musi mieć sponsorów. Ci sponsorzy dają pieniądze na program, więc pośrednio kasa sponsorów idzie na wypłaty Nergala, który czci Szatana i jest wrogiem Kościoła. Jak wiadomo sponsoring jest jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najtańszych form promocji (nie mylić z reklamą, bo ją się definiuje inaczej), zatem sponsorowanie głośnego (w powodu czciciela Szatana i wroga Kościoła) programu każdemu sponsorującemu się opłaca.

Ale są tacy, których to boli! Przykładowo Ludwik Dorn, poseł PiSs (czy jakoś tak) na swoim blogu pisze:

Marzy mi się sytuacja, w której tydzień w tydzień wszystkie pisma katolickie od „Naszego Dziennika” po „Tygodnik Powszechny” będą zamieszczać listę produktów i usług reklamowanych przed i po występach p. Darskiego i apelować, by nie popierać pośrednio satanisty i tych produktów nie kupować
(...)
To starcie jest do wygrania. Wygrać je można nie protestami, ale portfelami. No to przypomnijmy sobie, że tą sama ręką, którą wyciągamy portfel, by zapłacić w sklepie, kreślimy na czole, ustach i sercu znak krzyża podczas Liturgii Słowa. Okażmy siłę. Z bezsilnych się rechocze. Silnych się boją. Walnijmy ich portfelami, żeby zaczęli się bać.

 

 

Katolicki idiota zapewne po dłuższej chwili zadumy (bo taki namyśla się wolniej) przyzna Dornowi rację ze względu na jasną argumentację PiSs (ang. szczanie) polityka. Jest ona prosta. Skoro Nergal czci Szatana i jest wrogiem Kościoła, to ci, którzy się reklamują w czasie TVOP też są. A co się z szatanowcami robi? NIENAWIDZI! Bo, na boga, jeśli całe życie jesteś dobrotliwą mameją, to gdzieś te negatywne emocje muszą znaleźć ujście, nie? Dzięki bogu, zesłano nam Nergala Szatanowca! Dzięki ci boże, że go zesłałeś, bo mało brakowało a zatłukłbym swoją biedną żonę na śmierć za nieposłuszne opuszczanie kuchni, a tak, mam kogo nienawidzić!

I teraz PRAWDZIWY KATOLIK napędzany nieskończonymi pokładami tłumionej całe życie nienawiści przystępuje go akcji, np oklejając tablice ogłoszeniowe kościołów.
Chuj, że z błędem. Katolik z zasady statystycznie jest niewykształcony, więc niby czemu miałoby go to razić. Gdunt, że coś się dzieje i jest gdzie zwrócić nienawiść.

Są też inicjatywy typu "BOJKOT ANTYKATOLICKICH MEDIÓW" proponujące nie tylko bojkot wszystkich świeckich mediów, ale także zmienienie ustawodawstwa:

Prawo karne zaostrzajaca kary za bluznierstwa przeciwko Symbolom Kosciola (Jezus Chrystus, Matka Boska )i jego nauce. Kary maja byc bardzo wysokie proporcjonalne do wielkosci Medium bedacego zrodlem bluznierstwa. Np taki WPROST albo WYBORCZA zeby placily z 1 milion zlotych.
(...)
Aby pisac o Kosciele trzeba albo skonczyc teologie albo byc dzienikarzem katolickim, duchownym lub animatorem swieckim w kosciele.


Podaje także listę dziennikarzy, których karać należy za nieprzybijanie Kościołowi piątki. Młody jeszcze jestem, ale, Matko Bosko, też chce!

Szerzenie nienawiści nie jest jedynym zarzutem jaki bym mógł Panu Dornowi i innym zarzucić. Nie wiem, czy zdaje on sobie sprawę, że politykowi powinno zależeć na dobru państwa, a to leży w sprzeczności z bojkotowaniem produktów przemysłowców.
Mnie osobiście rzygać się chce, kiedy widzę jak polityk populistycznie uderza do elektoratu nieświadomej bandy głupków, światopoglądowo, miast przyczynić się do rozwoju gospodarczego. No, ale to ja. Może to coś ze mną nie tak, że wolałbym, żeby ludzie mieli prawo myśleć co im się podoba i wygłaszać swoje poglądy (jeśli nie nawołują do nienawiści) miast narzucać komuś określony światopogląd?

Tak czy siak - kolejny popis z katolicyzmem w tle i kolejny fail.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież