Wkurwiłem się.
Dzisiaj finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tu, jak co roku bojkot Owsiaka, który nie wiem czemu miałaby służyć. Na przykład popularna Rzeczpospolita wspomina działania Owsiaka za PRL. Dowiemy się tam, że "zapatrzony wyłącznie w siebie" Owsiak jest lewakiem i przeciwnikiem Kościoła, który, gdy jego koledzy pod koniec lat '80 próbowali odbudować nielegalną solidarność, ten miał własną audycję radiową, w której lansował Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników! Skandal! Ludzie siedzieli w więzieniach, a on promował Chińskie ręczniki!
Dowiedzieć się możemy również, że w ogóle miał irytujące te swoje audycje i roznosił ulotki, kiedy nie wolno było.

http://www.rp.pl/artykul/61991,787500-Twarze-Jurka-Owsiaka.html

Gazeta.pl relacjonuje akcję w Poniatowej pod hasłem "Dajesz na Orkiestrę? Idź do spowiedzi". Czemu? Bo Owsiak nie tylko zbiera na WOŚP, ale również organizuje Woodstock. Do tego miał rodziców ateistów, jest powiązany z sektami, kieruje się zasadami odmiennymi niż katechizm a WOŚP jest do tego fajniejsze od Caritasu! Do tego na pewno jest masonem, szatanowcem i gwałci dzieci. Tzn nie, to ostatnie w zestawieniu z Kościołem jest niezbyt szczęśliwe...

W każdym razie akcja polegała na rozdaniu ulotek z powyższymi informacjami ludziom uczęszczającym do kościoła.

 

ulotka

 


Zapytany o treść ks. Głaz zauważa: - Nic nie wiem o rodzinie Jerzego Owsiaka i jego powiązaniach z Hare Kryszna. A jeżeli chodzi o hasło "róbta co chceta", które nawołuje do samowoli - twórca WOŚP przecież propaguje je i do niego wzywa. Uważam też, że jeżeli naprawdę nie byłoby innej możliwości finansowania pomocy dobroczynnej(...)to wtedy ostatecznie można by się w Orkiestrę zaangażować. Ale (...) jest choćby Caritas czy akcja Szlachetna Paczka.

Słowem - nie podoba mu się młodzieżowe, buntownicze hasło Owsiaka z powodów nie do końca określonych. Do tego, po raz kolejny przedstawiciel Kościoła wspomina o tym, że konkurencji nie trawi. Jest Caritas, więc opiniotwórczy Kościół wspierać WOŚP nie będzie.

Ponadto dowiadujemy się, po raz kolejny, że z pieniędzy na WOŚP organizowany jest Woodstock, a to przecież zaplecze piekła pełne rozpusty, narkotyków i alkoholu. Czyli, że z definicji fajna impreza.

Z tego, jak co roku Owsiak się musi tłumaczyć, że gdyby zebrany hajs przeznaczał na coś innego, niż jest przeznaczony, nie dostałby pozwolenia od MSWiA na zbiórkę. Proste.

O PR Kościoła zadbał tutaj ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej, mówiąc, że on na Orki

estrę daje od 20 lat a ulotkę uważa za krzywdzącą.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,10924006,Poniatowa___Dajesz_na_Orkiestre__Idz_do_spowiedzi_.html

W tym roku forsa idzie między innymi na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Każdy chyba, kto miał coś wspólnego z cukrzycą orientuje się, jak ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu cukru i jakie może mieć konsekwencje zaniedbanie tego. Szczególnie niebezpieczne jest to dla kobiety niosącej dziecko.

No ale! Co to katolików i innych obchodzi? Jest przecież Caritas. Chuj, że nie udaje im się od lat zrobić jakiejś poważniejszej społecznej sensownej akcji. Co więcej, w czasie, gdy owsiakowe utrzymanie fundacji pobiera 8% dochodu, tak utrzymanie Caritasu, raz, że pochłaniają ponad połowę wpływów, dwa, że to jednak międzynarodowa organizacja, więc więcej hajsu idzie na sawanny niż do polskich potrzebujących. Owsiak jest tym samym o wiele skuteczniejszy. Nie dziwię się, że szefostwo chodzi wkurwione. Ale, na boga, chodzi o pomoc czy o przybijanie piątki kolegom dobieranym według sympatii politycznych? Jak się okazuje, na pewno nie o te dzieciaki i skrzywdzone losem kobiety.

Czy znaczy to, że Owsiak nie powinien być oceniany i osądzany? Jako postać publiczna powinien jak najbardziej. Mogą razić przekręty, może radzić zbijanie kasy na popularności zdobytej akcją. Ale dla mnie, niech przybija piątkę Diabłu, przewodzi partii komunistów i jeździ Maybachem, jeśli nadal robi to co robi.
Bo kto ucierpi na jeździe po Owsiaku tuż przed finałem WOŚP? Owsiak na pewno. Plus chorzy, ale kogo oni obchodzą?

Komentarze   

0 #4 atkans 2014-01-12 20:07
Też jestem katolikiem, ale od początku wspieram orkiestrę i do końca będę to robić, a z pomocy noworodkom i osobom w podeszłym wieku spowiadać się nie będę ;) i trzeba być debilem, żeby w ogóle coś takiego wymyślić na szczęście u nas nic takiego nie było a przed kościołem stała młodzież z puszkami wośp. Widzę, że sprzęt jest kupowany, że ratuje życie więc niech wszyscy, którzy nawołują do bojkotu zastanowią się co sami zrobili dla innych. Jak nie chcą się przyłączyć to niech nie przeszkadzają.
Cytować
+3 #3 zuo 2012-01-08 15:20
Krytykuje Owsiaka Kościół, krytykują go politycy, krytykuje... Zaś sami nic nie robią. Politycy narzekają na kryzys w państwie, a w każdym roku podwyższają sobie pensje. Kościół, gdzie za pedofilie księdza, grozi przeniesienie do innej parafii... Potępiają woodstock, ludzie, którzy nawet tam nie byli, nie mają zielonego pojęcia o tym jak jest i co tam się dzieje, wierzą tylko ślepo co mówią media. Puszczają oszczerstwa na WOŚP, sami nic nie robiąc dla kraju i chorych. Krytykują dotychczasowy życiorys Jurka, który pewnie stokroć jest lepszy od tego z którego ust padną słowa krytyki
Cytować
0 #2 Aleksander Ikaniewicz 2012-01-08 10:06
Jak samego Owsiaka średnio trawię, bo chyba już z niego wyrosłem, tak zdanie o WOŚP mam jak najbardziej pozytywne. Podoba mi się to jak porywa ludzi i, że naprawdę im pomaga dając wielu szansę na godne życie, o co w tym kraju często jest po prostu ciężko...
Cytować
0 #1 mała_mi 2012-01-08 10:01
A Ty co sądzisz o WOŚP ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież